• تماس
  پشتیبانی
  دکتر محمد فخر زاده
  ساعات کاری : 8 الی 17
  تبریز - ولیعصر - خیابان مخابرات - بطرف چهارراه عارف - ساختمان راش - طبقه اول - کلینیک برنا
  تلفن: 33293057 - 33293159
  فکس: 33293057-9
  پست الکترونیکی: info@bornacl.com

مشاوره رایگان 9-33293057

ریزش مو

اسم علمی طاسی در مردان Androgenetic alopecia است طبق نتایج تحقیقات یکی از عامل های طاسی ژنتیکی و ارثی است مخصوصا در مردانی که صاحب پدران طاس هستندمیزان ریزش مو و ریسک طاسی بیشتر است.

از دیگر دلایل ریزش مو میتوان به مواردی مانند:لوپوس،چربی نابهنجار پوست،شوره سر،سوریاس،بیماری های قارچی و پوستی اشاره کرد.

دلایل ریزش مو در مردان:

۱)ژنتیکی:(Androgenetic(AGA

در این نوع بیماری،مشکل از ۲۰ سالگی شروع میشود و به تدریج با ریزش مو همراهی میکند علت اصلی بیماریtestosteronهورمون مردانه است که با آنزیم۵alfa reduktaz به (Dihidrotestosteron(DHT تبدیل میشود، DHT به سلول سازنده ی مو آسیب می رساند و به این ترتیب ابتدا میزان رشد مو را متوقف میکند و به کیفیت مو آسیب می رساند در نتیجه مو هایی که میزان عمر آنها ۲ الی ۱۰ سال است بعد از ۳ ،۴ ماه شروع به ریزش میکنند  این چرخه اگر به همین ترتیب در طول عمر انسان ۱۰ الی ۱۵ بار تکرار شود  Alopecia Areata  روند طاسی در افراد دیده میشود.

۲)آلوپیشیا آرتا Alopecia Areata

یک بیماری خود ایمنی فراگیر است که باعث ریزش موهای سر و جاهای دیگر بدن میشود  این بیماری با یک یا چند لکه ی تاسی کوچک و گرد روی سر خود را نشان میدهد و ممکن است تا از دست رفتن همه ی موهای سر Alopecia totalis یا موهای سراسر بدن Alopecia universalis  گسترش پیدا کند.

۰یکی از عوامل این بیماری ناشی از زندگی پر استرس،شغل کاری سنگین و… است.

 

تمامی حقوق این سایت برای کلینیک برنا محفوظ می باشد.
go to top